China Oriental Beauty Oolong

29,90 135,00 

Skład: herbata oolong

Opis: ręcznie zwijana, do produkcji której zbiera się pączek i tylko dwa pierwsze listki. Jest utleniona w 60-70%.  Piękny ciemnobrązowe lekko zwijane z dużą ilością srebrzystych końcówek.  Aromat przypomina nuty tabaki i syropu klonowego, a w smaku prażone kakao.

Czas parzenia: 4-5 minut, 90°C

Wyczyść
SKU: N/A Kategoria:

Informacje o produkcie

Herbata China Oriental Beauty Oolong

ręcznie zwijana, do produkcji której zbiera się pączek i tylko dwa pierwsze listki. Jest utleniona w 60-70%.  Piękny ciemnobrązowe lekko zwijane z dużą ilością srebrzystych końcówek.  Aromat przypomina nuty tabaki i syropu klonowego, a w smaku prażone kakao.

Czas parzenia: 4 – 5 minut, 90°C (najlepiej kilkukrotnie)

Herbata Oolong

Zwane wulongiem lub herbatami szmaragdowymi. W Polsce bywają niepoprawnie nazywane herbatami „czerwonymi”, stanowią one odrębny rodzaj herbat. W przeciwieństwie do innych herbat, Oolongi wyrabiane są ze starszych liści. Przy parzeniu rozwijają się, znacznie zwiększając swoją objętość.

Oolongi produkuje się w Chinach i na Tajwanie. Herbaty te są znane ze swego drzewnego aromatu, łagodnego, owocowego smaku. Mają też wyjątkowy zapach. Mówi się, że w imbryku przyjmują postać smoka, stąd nazywa się je “smoczymi herbatami”. Stanowią grupę herbat częściowo fermentowanych, począwszy od lekkofermentowanych o właściwościach zbliżonych do herbaty zielonej aż do mocno fermentowanych, podobnych do herbaty czarnej (o stopniu utleniania związków chemicznych w liściach miedzy 15%, a 80%).

Na proces obróbki składają się etapy:

  • więdnięcia,
  • potrząsania w bambusowych lub wiklinowych koszach (otarcia listków ułatwiają fermentację),
  • podgrzewania w temperaturze 250°C przez 20 minut, co pozwala zatrzymać proces oksydacji listka,
  • rolowania, podczas którego nadaje się herbacie kształt bryłek,
  • dosuszania i prażenia mającego na celu modyfikacje smaku tej wyjątkowej herbaty.

Nie bez powodu mówi się, że herbata jest nektarem świata. Większość herbat ma pozytywny wpływ na organizm, wiele z nich redukuje stres, a niektóre nawet zmniejszają ryzyko zachorowań. Herbata oolong niczym nie odstaje od innych, bardziej znanych rodzajów. Oolong wspomaga układ krwionośny, jest skarbnicą witamin i antyoksydantów, ale jej najważniejszymi właściwościami jest regulowanie flory bakteryjnej w jelicie grubym, dobroczynne działanie na problemy sercowe i wspomaganie walki z cukrzycą typu drugiego. Herbata oolong dostała miano mordercy tłuszczu – sprzyja poprawnemu metabolizmowi i poprawia trawienie.

Herbatę tę można zaparzać wielokrotnie, każde zaparzanie posiada swój charakterystyczny wyjątkowy smak i zapach.

Information

Waga

Brak danych

Waga

, ,

Pochodzenie

RecenzjeNa razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „China Oriental Beauty Oolong”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.