Herbata zielona jaśminowa China Jaśmin Mao Jian - BIO

Call to us +48665775077

Zamknij (x)
Herbata Zielona China Jaśmin Mao Jian BIO

Herbata Zielona China Jaśmin Mao Jian BIO

Indeks:

15,00 zł
Brutto

Pyszna, prosta mieszanka o intensywnym jaśminowym aromacie. Najwyższej jakości ekologiczna herbata z dodatkiem jaśminu.

Czas parzenia: 1 łyżeczka (2-3g) na 150ml, 70-80°C, 2 -3 minuty

Waga
Ilość

Do darmowej dostawy brakuje 100,00 zł Darmowa dostawa obowiązuje od 100,00 zł
Do każdego zamówienia otrzymasz darmowe próbki produktów!

Herbata Zielona China Jaśmin Mao Jian Bio

Herbata zielona z jaśminem jest jedną z najpopularniejszych herbat, nie tylko w Chinach. Jaśmin ma działanie antydepresyjne, pomaga w przypadku bezsenności i jest lekkim afrodyzjakiem. Sprawia, że nie czujemy się senni, ma działanie uspokajające, zmniejszające napięcie i relaksujące. 

Historia herbaty jaśminowej sięga dynastii Song, która rządziła 800 lat temu. Sam jaśmin sprowadzono z Persji w III wieku naszej ery, jednak z herbatą zaczęto go łączyć dopiero w wieku V.  

Czas parzenia: 1 łyżeczka (2-3g) na 150ml, 70-80°C, 2 -3 minuty

Herbata Zielona  

Herbata Zielona jest gatunkiem, który ze wszystkich herbat jest najbardziej zróżnicowana pod kątem koloru, kształtu, aromatu czy liścia, jak również jakości.

W Chinach herbata zielona jest najbardziej znaną z herbat i najpopularniejszą, to właśnie z Chin pochodzi najwięcej zielonej herbaty o najwyższej jakości.

Podczas produkcji zielonej herbaty, świeżo zerwane liście są ogrzewane na swego rodzaju dużej patelni w temperaturze ok. 80 C bezpośrednio po zbiorze, ma to na celu powstrzymanie procesu fermentacji, dzięki czemu herbata zachowuje swój przepiękny zielony kolor. Zielona herbata jest herbatą niefermentowaną, która nie jest poddawana procesowi utleniania. Po podgrzaniu, herbata zostaje zwinięta luźno, a następnie natychmiast suszona i pakowana.

Zielona herbata posiada dużo dobroczynnych właściwości:

  • zawarte w zielonej herbacie polifenole zmniejszają odkładanie się cholesterolu, a co za tym idzie zmniejsza się ryzyko zakrzepów, miażdżycy, jak również obniża ryzyko zawału serca
  • dzięki teinie zielona herbata posiada właściwości pobudzające, poprawia koncentrację
  •  dzięki swojemu antyseptycznemu działaniu wspomaga w leczeniu różnego rodzaju infekcji, zawarte w niej garbniki mają właściwości zwalczające wirusy i bakterie
  • ponadto zielona herbata posiada właściwości antyoksydacyjne opóźniające efekty starzenia, a to dzięki obecności antyutleniaczy

Parzenie:

Teina w zielonej herbacie jest uwalniana szybciej niż w czarnej. W celu uniknięcia gorzkiego smaku należy zagotować wodę, a następnie schłodzić do 60- 70 C przed parzeniem. Parzymy 2-3 minuty. Zielona herbata może być parzona kilka razy z tych samych liści, z czego pierwsze jest pobudzające, a kolejne wyciszające.

2020-06-09

Opis

Pochodzenie
Chiny
Organic
Organic

Specyficzne kody

Nowy produkt
chat Komentarze (0)