Herbata Zielona - Korea OP Jeju - Organic, liściasta, łagodna

Call to us +48665775077

Zamknij (x)
Herbata Zielona Korea OP Jeju Organic

Herbata Zielona Korea OP Jeju Organic

Indeks:

16,50 zł
Brutto

Żółto-zielony napar o łagodnym słodkawym smaku i delikatnym kwiatowym aromacie jest godny polecenia na każdą, nawet najbardziej wyjątkową okazję.

Pochodzi z wyspy Jeju u wybrzeży Korei Południowej

Czas parzenia: 2-3 minuty, 70-80°C

Waga
Ilość

Złóż zamówienie w ciągu 05h 19m 09s A Twoją przesyłkę nadamy w dniu dzisiejszym
Do darmowej dostawy brakuje 100,00 zł Darmowa dostawa obowiązuje od 100,00 zł
Do każdego zamówienia otrzymasz darmowe próbki produktów!

Herbata Zielona Korea OP Jeju Organic

Wspaniała zielona herbata o żółto-zielonym naparze o łagodnym, lekko słodkim smaku i aromacie delikatnie kwiatowym. Uprawiana na plantacjach położonych na wyspie Jeju u wybrzeży Korei Południowej. Wyspa Jeju, ze względu na wyjątkowe środowisko naturalne, została dodana do Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO. Aktualnie 23% całkowitego zbioru koreańskich liści pochodzi z tej wulkanicznej wyspy, na której panują bardzo dobre warunki do uprawy - słońce, średni poziom deszczu oraz bogate i urodzajne gleby.

Czas parzenia: 2-3 minuty, 70-80°C

Herbata Zielona  

Herbata Zielona jest gatunkiem, który ze wszystkich herbat jest najbardziej zróżnicowana pod kątem koloru, kształtu, aromatu czy liścia, jak również jakości.

W Chinach herbata zielona jest najbardziej znaną z herbat i najpopularniejszą, to właśnie z Chin pochodzi najwięcej zielonej herbaty o najwyższej jakości.

Podczas produkcji zielonej herbaty, świeżo zerwane liście są ogrzewane na swego rodzaju dużej patelni w temperaturze ok. 80 C bezpośrednio po zbiorze, ma to na celu powstrzymanie procesu fermentacji, dzięki czemu herbata zachowuje swój przepiękny zielony kolor. Zielona herbata jest herbatą niefermentowaną, która nie jest poddawana procesowi utleniania. Po podgrzaniu, herbata zostaje zwinięta luźno, a następnie natychmiast suszona i pakowana.

Zielona herbata posiada dużo dobroczynnych właściwości:

  • zawarte w zielonej herbacie polifenole zmniejszają odkładanie się cholesterolu, a co za tym idzie zmniejsza się ryzyko zakrzepów, miażdżycy, jak również obniża ryzyko zawału serca
  • dzięki teinie zielona herbata posiada właściwości pobudzające, poprawia koncentrację
  •  dzięki swojemu antyseptycznemu działaniu wspomaga w leczeniu różnego rodzaju infekcji, zawarte w niej garbniki mają właściwości zwalczające wirusy i bakterie
  • ponadto zielona herbata posiada właściwości antyoksydacyjne opóźniające efekty starzenia, a to dzięki obecności antyutleniaczy

Parzenie:

Teina w zielonej herbacie jest uwalniana szybciej niż w czarnej. W celu uniknięcia gorzkiego smaku należy zagotować wodę, a następnie schłodzić do 60- 70 C przed parzeniem. Parzymy 2-3 minuty. Zielona herbata może być parzona kilka razy z tych samych liści, z czego pierwsze jest pobudzające, a kolejne wyciszające.

Opis

Pochodzenie
Korea
Organic
Organic

Specyficzne kody

16 innych produktów w tej samej kategorii:

chat Komentarze (0)