Herbata Zielona Korea Sencha Jeoncha Organic

17.50 78.90 

Świetny przykład na to, że najlepsze herbaty zielone nie muszą pochodzić z Japonii. Piękny, długi zielony liść i aromatyczny napar.

Wyrazistość tej herbaty zaskoczy zarówno smakosza, jak i sceptyka pochodzenia zielonej herbaty z innego kraju, niż Japonia.

Czas parzenia: 1 łyżeczka (2-3g) na 150ml, 70-80°C, 2 -3 minuty

Wyczyść

Informacje o produkcie

Korea Zielona Korea Sencha Jeoncha Organic

to wysokiej jakości herbata wykorzystywana w koreańskiej ceremonii herbacianej. Produkowana jest podobnie do japońskiej senchy. Pochodzi z południowokoreańskiej wyspy Jeju (czyt. czedżu), na której korzystne warunki klimatyczne i bogata w minerały wulkaniczna gleba, przyczyniają się do powstawania wysokogatunkowych herbat.

Jeoncha (czyt. zanczia), ze względu na podobne metody wytwarzania, jest nieco podobna w smaku i zapachu do japońskiej senchy. Obie charakteryzują się warzywno – roślinnymi nutami. Jeonchę wyróżnia jednak słodszy smak i orzechowy aromat.

Czas parzenia: 1 łyżeczka (2-3g) na 150ml, 70-80°C, 2 -3 minuty

Herbata Zielona  

Herbata Zielona jest gatunkiem, który ze wszystkich herbat jest najbardziej zróżnicowana pod kątem koloru, kształtu, aromatu czy liścia, jak również jakości.

W Chinach herbata zielona jest najbardziej znaną z herbat i najpopularniejszą, to właśnie z Chin pochodzi najwięcej zielonej herbaty o najwyższej jakości.

Podczas produkcji zielonej herbaty, świeżo zerwane liście są ogrzewane na swego rodzaju dużej patelni w temperaturze ok. 80 C bezpośrednio po zbiorze, ma to na celu powstrzymanie procesu fermentacji, dzięki czemu herbata zachowuje swój przepiękny zielony kolor. Zielona herbata jest herbatą niefermentowaną, która nie jest poddawana procesowi utleniania. Po podgrzaniu, herbata zostaje zwinięta luźno, a następnie natychmiast suszona i pakowana.

Zielona herbata posiada dużo dobroczynnych właściwości:

  • zawarte w zielonej herbacie polifenole zmniejszają odkładanie się cholesterolu, a co za tym idzie zmniejsza się ryzyko zakrzepów, miażdżycy, jak również obniża ryzyko zawału serca
  • dzięki teinie zielona herbata posiada właściwości pobudzające, poprawia koncentrację
  •  dzięki swojemu antyseptycznemu działaniu wspomaga w leczeniu różnego rodzaju infekcji, zawarte w niej garbniki mają właściwości zwalczające wirusy i bakterie
  • ponadto zielona herbata posiada właściwości antyoksydacyjne opóźniające efekty starzenia, a to dzięki obecności antyutleniaczy

Parzenie:

Teina w zielonej herbacie jest uwalniana szybciej niż w czarnej. W celu uniknięcia gorzkiego smaku należy zagotować wodę, a następnie schłodzić do 60- 70 C przed parzeniem. Parzymy 2-3 minuty. Zielona herbata może być parzona kilka razy z tych samych liści, z czego pierwsze jest pobudzające, a kolejne wyciszające.

Information

Waga

Brak danych

Waga

, ,

Pochodzenie

Organic

OpinieNa razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Herbata Zielona Korea Sencha Jeoncha Organic”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *