Herbata Zielona Sencha Miyazaki

( 1 opinia )

29,90 56,90 

Skład:japońska herbata zielona wysokiej jakości z pierwszego wiosennego zbioru.

Opis: liście zwinięte na kształt igiełek. smak i aromat świeży, aksamitno śmietankowy z nutą brzoskwini i orzecha laskowego. Przejrzysty, zielonkawy napar.

Czas parzenia: 1-2 min. 70 C

Wyczyść

Informacje o produkcie

Herbata Zielona Japan Sencha Miyazaki

wyjątkowa, wysokiej jakości japońska herbata zielona z pierwszego zbioru. Liście lekko zwinięte na kształt igiełek. 

Herbata Zielona  

Herbata Zielona jest gatunkiem, który ze wszystkich herbat jest najbardziej zróżnicowana pod kątem koloru, kształtu, aromatu czy liścia, jak również jakości.

W Chinach herbata zielona jest najbardziej znaną z herbat i najpopularniejszą, to właśnie z Chin pochodzi najwięcej zielonej herbaty o najwyższej jakości.

Podczas produkcji zielonej herbaty, świeżo zerwane liście są ogrzewane na swego rodzaju dużej patelni w temperaturze ok. 80 C bezpośrednio po zbiorze, ma to na celu powstrzymanie procesu fermentacji, dzięki czemu herbata zachowuje swój przepiękny zielony kolor. Zielona herbata jest herbatą niefermentowaną, która nie jest poddawana procesowi utleniania. Po podgrzaniu, herbata zostaje zwinięta luźno, a następnie natychmiast suszona i pakowana.

Zielona herbata posiada dużo dobroczynnych właściwości:

 • zawarte w zielonej herbacie polifenole zmniejszają odkładanie się cholesterolu, a co za tym idzie zmniejsza się ryzyko zakrzepów, miażdżycy, jak również obniża ryzyko zawału serca
 • dzięki teinie zielona herbata posiada właściwości pobudzające, poprawia koncentrację
 •  dzięki swojemu antyseptycznemu działaniu wspomaga w leczeniu różnego rodzaju infekcji, zawarte w niej garbniki mają właściwości zwalczające wirusy i bakterie
 • ponadto zielona herbata posiada właściwości antyoksydacyjne opóźniające efekty starzenia, a to dzięki obecności antyutleniaczy

Parzenie:

Teina w zielonej herbacie jest uwalniana szybciej niż w czarnej. W celu uniknięcia gorzkiego smaku należy zagotować wodę, a następnie schłodzić do 60- 70 C przed parzeniem. Parzymy 2-3 minuty. Zielona herbata może być parzona kilka razy z tych samych liści, z czego pierwsze jest pobudzające, a kolejne wyciszające.

Information

Waga

Brak danych

Waga

, ,

Opinie (1)

 1. Ela

  ( 1 opinia )

  Ela (zweryfikowany)

  Od jakiegoś czasu piję ją zamiast kawy – pobudza i dodaje energii!

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.